Szukaj
Close this search box.

Żyjemy w czasach, kiedy dni spędzamy niczym w pendolino. Pokonujemy dystans dobowy z niewyobrażalną prędkością nieznaną naszym przodkom.

Mogłoby się wydawać, że we współczesnym świecie nauka sztuki jest już nieprzydatna. Nic bardziej mylnego!

Doświadczanie czy przeżywanie świata umożliwia nam nawet podróż w pędzącym pociągu dnia codziennego. Wystarczy podnieść wzrok i umieć dostrzec obrazy za szybą…

W najnowszym numerze kwartalnika zobaczymy jak sztuka wzbudza i wyzwala w ludziach emocje, pomaga świadomie wyrażać się i komunikować, uczy pracy w grupie. W jaki sposób wychowuje, otwiera na nowe i nieznane, leczy rany, pomaga w rozwoju. Wyzwala kreatywność, którą podczas nauki warto pielęgnować, stosując nowoczesne metody nauczania – jak pracę metodą projektów czy model STEAM, o których również obszernie w numerze. Wreszcie, co ważne dla edukacji, sztuka wspomaga naukę innych przedmiotów, które korzystając z nowoczesnych technologii, współgrają z nią w duecie, by determinować rozwój.

Zapraszamy Państwa do odbycia metaforycznej podróży, podczas której przyjrzymy się dokładniej współczesnemu dialogowi sztuki i edukacji.

Wersja elektroniczna kwartalnika Meritum nr 3 2022

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku.