Szukaj
Close this search box.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda proces projektowania krzesła? Na pierwszy rzut oka to niepozorny mebel. A jednak… Na początku potrzebna jest wizja, koncept. Kształt mebla rodzi się w głowie projektanta. Ostateczny styl, charakter mebla to efekt pracy nad tą wizją. Wiele zależy od zmysłu artystycznego, poczucia estetyki, ale też umiejętności spojrzenia na projekt jak na przyszły przedmiot użytkowy. Nie bez znaczenia jest zatem odbiorca produktu i jego potrzeby. Na nic jednak zda się artystyczna wyobraźnia, gdy zabraknie twórcom podstawowej wiedzy z materiałoznawstwa. Dobór tkanin, drewna, metalu; wszystko ma znaczenie dla ostatecznego kształtu. Oczywiście w fabryce

mebli nad takim krzesłem – od projektu aż po prototyp mebla – pracuje sztab ludzi, dziś z pewnością z pomocą graficznych programów, wizualizerów, mierników i innych technologicznych udogodnień.

Co dalej z naszym krzesłem? Być może stoi właśnie w twojej sali lekcyjnej, przy twoim biurku, siedzą na nim twoi uczniowie. Wygodnie? Nie za bardzo…?

Zajrzyjmy zatem do tej klasy…